Hemşirelik yemin töreni


Hemşirelik yemini ya da hemşirelik andı, hemşirelerin mezuniyet törenlerinde okudukları yemindir. Hemşirelik yemini, Lystra Gretter adına biri tarafından oluşturulmuştur. 1893 senesinden bu yana hemşirelik mezuniyet törenlerinde okunmaktadır.

Aşağıda hemşirelik yemini metnini okuyabilir veya üstte bulunan bir mezuniyet törenindeki yemin metni okuma anlarını izleyebilirsiniz.

Hemşirelik Yemini Metni:

“Yüklenmiş olduğum sorumlulukların bilincinde, geliştirdiğim anlayış ve becerilerimle, herhangi bir ırk, inanç, siyasal veya sosyal düzen ayrımı gözetmeksizin, hastalarıma bakacağıma, hayatı korumak, ıstırabı hafifletmek, sağlığı yüceltmek için gereken her türlü çabayı göstereceğime; bakımım altındaki hastaların, bütün değer ve dini inançlarına saygı duyacağıma, bana birileriyle ilgili olarak verilen tüm bilgileri saklayacağıma, hayatı ya da sağlığı tehdit edebilecek her türlü girişimlerden sakınacağıma; sağlık mesleki bilgi ve becerilerimi en üst düzeyde tutmaya çalışacağıma, sağlık ekibinin bütün üyeleri ile işbirliği yapacağıma ve onları destekleyeceğime; bunların tümünü yaparken, uluslararası hemşirelik ahlak yasasının onurunu korumak. için gerekecek bütün çabaları sarf edeceğime ve hemşireliğin bütünlüğünü koruyacağıma and içerim”

BİLGİLENDİRME: Yorum ve sorularınız sistem yöneticisi tarafından onayladıktan sonra yayınlanacaktır.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال